گروه معماری آرت ریور
طراحی دکوراسیون خوب را چگونه تعریف می کنید؟
پاسخ: طراحی خوب، هنر ساختن چیزهایی است که هم کارآیی و هم نمای خوبی داشته باشند.

دکوراسیون داخلی منزل باید چگونه باشد؟
پاسخ: دکوراسیون داخلی منزل هر کسی باید نشان دهنده شخصیت او، و یا حداقل نمایی از سلیقه و ترجیحات او باشد.اما گمان می کنم مهم تر این است که خانه، جایی برای آرامش و استراحت فرد باشد.خانه، هرچقدر هم که شیک و با شکوه و مد روز باشد، اگر با سبک زندگی طرف سازگار نباشد، به رفاه حال کاربر صدمه می زند.

یک طراح داخلی حرفه ای پروژه را از چه نقطه ای شروع می کند؟
پاسخ: ابتدا از سلایق مشتری ها، عواملی که باعث می شود راحت ترین حالت ممکن را تجربه نمایند، نحوه زندگی آنها، سبک زندگی ایده آلشان و مقدار هزینه ای که می خواهند صرف کنند، کسب اطلاع می کند.شروع از نقطه بهینه نیازمندی ها و حرکت از آنها، با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه، به اندازه روش انتخاب صحیح اولویت ها مهم است.

یک طراح داخلی منزل در مورد چه موضوعاتی باید اطلاعات دقیق بدست آورد؟
پاسخ: الف) کاربرد ب) قابلیت عملی ج) زیبایی شناسی د) بودجه

سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی را توضیح دهید.
پاسخ: سبک مدرن ایده ای است برای آپارتمان ها و مکان های کوچک تا فضای آنها بزرگتر دیده شود. بافت های حداقل و فرم های هندسی پایه، خطوط صاف، رنگ های خنثی که با یک رنگ سرزنده تاکیدی در امتداد آن که با جلایی خاص پرداخت شده است و تعادل نا متقارن از ویژگی های کلیدی در سبک مدرن طراحی داخلی می باشند. فضاهای داخلی مدرن براق، بزرگ، ساده هستند، و تمرکز بر روی عملکرد و سازمان دارند.

سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی را توضیح دهید.
پاسخ: ویژگی کلیدی سبک کلاسیک تقارن آینه وار یک سمت از اتاق با قسمت دیگر، نسبت به نقطه مرکزی مشخص است. همچنین ستون ها از ویژگی های طراحی کلاسیک محسوب می شوند که اصلیت آنها به معماری یونان و روم برمی گردد. استفاده از تزئینات کلاسیک دریک اتاق، می تواند آن را در سبک کلاسیک جای دهد. مهم ترین شاخص های سبک کلاسیک را می توان چنین برشمرد: 1) ترتیب، تقارن و تعادل عوامل کلیدی هستند. 2) تاق در اطراف یک نقطه کانونی، مانند شومینه، نظم می یابد. 3) رنگ ها و متریال طبیعی 4) پارچه های شیک و زیبا

چگونه اتاق نشیمن خود را دکور نماییم؟
پاسخ: زمانی وارد مبحث طراحی اتاق نشیمن می شویم، در واقع قوانین سخت و ثابتی وجود ندارد. وقتی ایده های متفاوت دکوراسیون اتاق نشیمن را بررسی می نماییم، شما فضایی را متصور هستید که برای شما و مهمان ها احساس آرامش و راحتی فراهم نماید و از طرفی بتواند کاربری های روزانه زندگی را نیز محقق سازد.

انتخاب رنگ ها در دکوراسیون اتاق نشیمن چگونه می باشد؟
پاسخ: هنگامی که در مورد رنگ های اتاق نشیمن فکر می کنیم بیشتر مردم تمایل خاصی به رنگ های فوق العاده خنثی یا بسیار رنگارنگ دارند، اما باید دقت فراوان داشته باشیم که بیش از حد افراط نکنیم. اگر شما برای تکه های بزرگ مانند کاناپه و صندلی های چرمی رنگ های خنثی و برای لوازم دکوراتیو از رنگ ها و طرح های جسورانه و متهورانه استفاده کردید، در زمانی که برنامه ریزی رنگی جدید دارید می توانید به راحتی جایگزین نمایید و تنوع و دکور دلخواه را به وجود آورید. همچنین اگر شما بخواهید کاناپه به قطعه ای خاطره انگیز و خاص به نظر بیاید و بقیه لوازم در زمینه قرارگیرند بنابراین آنها نباید برای جلب توجه با هم بجنگند و باید تم رنگی دکوراسیون بر اساس اولویت انتخاب گردد.